Loading...

czwartek, 07 grudnia, 2023

Trzeba jeść regularnie

Coraz więcej osób zgłasza się do lekarzy i dietetyków z problemem swojej nadwagi. Bardzo często jest ona tak spora, że powinno się mówić o otyłości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Często wydaje im się, że jadają mało, ponieważ spożywają cokolwiek rzadko. Nie mają pojęcia o tym, że jest to właśnie główna przyczyna takiego stanu rzeczy.
Każdy z nas powinien bowiem jadać regularnie. Optymalna ilość posiłków do spożycia w ciągu dnia, wynosi około pięciu. Powinny być to posiłki niewielkie i dość lekkie. Winno się je jadać w równych odstępach czasu i o stałych porach. Wtedy organizm najlepiej metabolizuje pokarm i przetwarza go na energię. Nie odkłada go również w postaci tkanki tłuszczowej na zapas.
Poza tym, warto również zwrócić uwagę na brak ruchu fizycznego. Aby zachować piękną sylwetkę, a przede wszystkim zdrowie, warto jest zacząć się ruszać i to jak najczęściej. Każdy z nas powinien każdego dnia zażywać odpowiedniej dawki sportu, aby jego ciało funkcjonowało następnie w prawidłowy sposób.