Loading...

sobota, 18 maja, 2024

Nie jeść mięsa

Często słyszymy o nadwadze i konieczności zatroszczenia się o własną sylwetkę. No i zdrowie. Możemy w ten sposób wykonywać rozmaite ćwiczenia. Ale istotnym elementem jest również odpowiednia dieta. Są wśród nas ludzie, którzy nie jedzą mięsa. To wegetarianie. Czy oni mają rację?
Są ludzie, którzy świetnie funkcjonują bez jedzenia mięsa. Niekiedy ku zdziwieniu przedstawicieli służby zdrowia. Podstawowy argument przeciwko wegetarianizmowi to nie dostarczanie organizmowi białka zwierzęcego oraz żelaza. A to jest potrzebne krwi. Mimo tego jednak wegetarianie dobrze funkcjonują i są szczupli. Pomijając mięso dieta wegetariańska jest bogata. Oni jedzą różne sałatki i potrawy zawierające dużo bezmięsnych produktów, które są niekiedy bardzo urozmaicone.
Czy powinniśmy przestać jeść mięso? To sprawa indywidualna – człowiek jest tak skonstruowany, że je mięso. Ale powinniśmy pomyśleć o owocach i warzywach. Może tak mniej mięsa, kartofli, a więcej sałatek warzywnych lub owocowych? Nie wspominając o słodyczach. Te należy odsunąć.