Loading...

sobota, 20 kwietnia, 2024

Odpowiednio ćwiczyć i jeść

Zbliża się letnia pora. A więc pora wyjazdów nad jezioro i wyskakiwania z ubrań. I prezentowania swojego ciała nad jeziorem lub morzem. I nagle stwierdzamy, że mamy o parę kilogramów za dużo. Niekiedy nawet wpadamy w panikę. Warto je jakoś zrzucić.
Ale jak zrzucić parę zbędnych kilogramów w dającym się przewidzieć odstępie czasowym? Należy odpowiednio ćwiczyć i się odżywiać. Najlepiej udać się do jakiegoś profesjonalnego trenera, który zleci nam zarówno ćwiczenia, jak również odpowiednią dietę. Istotą sprawy jest trening indywidualny, dopasowany do naszych potrzeb, do naszej osobowości. Każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała, prowadzi inny tryb życia itp. Stąd też powinniśmy rozejrzeć się za stosowną dla nas formą aktywności fizycznej. Dobry trener w salonie fitness tak pokieruje naszym życiem, że stracimy na wadze i dodatkowo będziemy się dobrze czuli. Odchudzanie nie musi oznaczać spadku energii.
Dobrze dobrany trening i odpowiednia dieta pozwolą osiągnąć efekty w ciągu kilku miesięcy. A my będziemy mogli normalnie wykonywać codzienne czynności.