Loading...

poniedziałek, 06 lutego, 2023

Nie warto jeść tłuszczy trans

Każdy rodzaj produktów jest naszemu ciało niezbędny. Nie inaczej jest w przypadku tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, że wyróżnić można tłuszcze dobre i złe. Do tych ostatnich zaliczają się tłuszcze trans, które wywierają wyjątkowo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.
Nie jem, a waga nie spada
Tłuszcze trans odpowiedzialne są za nasze tycie. Nawet jeśli będziemy jeść mniej, a nie wyeliminujemy ich z diety nie schudniemy. Dodatkowo prowadzą one do powstawania tak zwanej otyłości brzusznej, która wiąże się z bardzo dużym ryzykiem zawału serca.
Nasze serce ich nie lubi
Tłuszcze trans bardzo negatywnie wpływają na kondycję mięśnia sercowego. Wszystko za sprawą przyczyniania się do wzrostu poziomu złego cholesterolu. Zatyka on tętnice, utrudniając dopływ krwi do serca. Kiedy dojdzie do całkowitego zamknięcia ich światła, dochodzi do zawału, który stanowi bezpośrednie zagrożenie życia.
Powodują cukrzycę
Spożywanie tłuszczy trans sprawia, że w naszym organizmie nieustannie panuje podwyższony poziom glukozy. Doprowadzić może to do rozwinięcia się cukrzycy, która będzie wymagała podawania insuliny.