Loading...

poniedziałek, 06 lutego, 2023

Nie warto jeść słodyczy

Czekoladki, cukierki, pyszne paczki, ciasteczka… Kogóż z nas nie skusiły słodkości?
Lubimy po nie sięgać, by poprawić sobie humor, sprawić przyjemność, umilić trudne chwile. I na moment tak się staje. Niestety jako wspomnienie po chwilach zapomnienia, pozostają nam zbędne kilogramy.
Nie da się bowiem ukryć, że chociaż słodycze są smaczne, to tak naprawdę nie posiadają żadnej wartości żywieniowej, a dodatkowo czynią prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie. Słodycze składają się z dużej części z cukrów prostych, czyli składnika, który bardzo szybko jest wchłaniany przez krew. Na krótki moment otrzymujemy duża dawkę energii, ale jest to energia zwodnicza, gdyż poziom glukozy bardzo szybko opada, a my potrzebujemy zwiększonej dawki nowej energii. Poza tym słodycze to mnóstwo pustych kalorii, które trudno spalić. Nie zawierają witamin, minerałów i białek, czyli elementów najważniejszych dla organizmu.
Nie można zapomnieć, że osłabiają szkliwo zębów, powodują nadwagę, a także przyczyniają się do powstawania cellulitu. Z tego powodu słodycze trzeba stanowczo odstawić z codziennej diety.