Loading...

niedziela, 03 marca, 2024

Kolacja, jak należy ją jeść.

Bardzo duża liczba dietetyków z pewnością może przywiązywać dużą uwagę do tego, że śniadania są jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Jeśli chodzi o kolacje to tak naprawdę bardzo często ten temat może prowadzić do różnego rodzaju dyskusji. Można się spotkać się tymi opiniami, że ten posiłek dnia jest najważniejszym. Inni są przekonani, że kolacja jest niepotrzebna i można jej nie spożywać.
Kolacja w porównaniu do śniadania to nie jest aż taka pilna spawa. Nie należy zbytnio przywiązywać uwagi do tego co się je. Przede wszystkim warto przestrzegać najważniejszych reguł, które mogą dotyczyć tego aby nie spożywać przed snem za wysokokalorycznych produktów. Warto unikać ciężkostrawnych dań gdyż mogą niekorzystnie wpływać na zdrowy sen.
Należy jeszcze zdawać sobie sprawę z tego kiedy tak naprawdę mamy spożywać naszą kolacje. Głównym założeniem aby nie zakłócać pracy żołądka to na pewno zjedzenie ostatniego posiłku nie później niż 2 lub 3 godziny przed pójściem spać. Wszystko po to aby żołądek mógł to wszystko prawidłowo rozłożyć.